Přidal do kategorie Reklamní články on Květen 10 2011, 0 komentářů

Obecně uznávaná poučka nám říká, že by si každý měl měsíčně ukládat okolo 10% ze svého příjmu. Tak bude mít zajištěné finanční prostředky na případné nečekané výdaje. Jedná se o takzvaný bezpečnostní polštář. Otázkou ovšem zůstává, kam tyto finanční prostředky ukládat. Lidé si často spoří, ovšem nesprávným způsobem, který jim nepřináší naprosto nic. Pokud budeme mluvit konkrétně a zmíníme se o běžných bankovních účtech, pak můžeme s jistotou prohlásit, že je zcela neefektivní využívat tyto produkty pro zajištění úspor. Na bankovním účtu jsou totiž úroky z deponovaných peněz tak nízké, že jsou téměř každý rok převýšeny inflací a místo spoření tak člověk de facto peníze pozvolna ztrácí.

Jedním z nejspolehlivějších způsobů spoření je průběžné ukládání peněz na bankovní spořicí účty – srovnání s běžnými účty totiž hovoří jasně ve prospěch těchto efektivních produktů. Moderní spořicí účty dosahují i několika procentního ročního zhodnocení. Vezmeme-li v potaz, že všechny finanční prostředky na těchto účtech jsou až do výše více než 1 200 000 Kč pojištěny, je zřejmé, že se jedná o velice spolehlivý a bezpečný způsob, jak spořit i vyšší finanční částky.

Pro výběr nejlepšího spořicího účtu jsou vám na internetu k dispozici služby typu spořicí účty srovnání. Jedná se o internetové stránky, které přináší přehled výnosnosti jednotlivých účtů, s ohledem na množství doplňkových služeb a jednoduchost zřízení účtu.

Je smutné a současně i zarážející, že i v dnešní době, kdy jsou dostupné služby jako „spořicí účty srovnání“, si lidé peníze ukládají neefektivně. Více než 700 miliard korun je v Česku uloženo na běžných bankovních účtech. Sami si můžete spočítat, o kolik peněz se všichni majitelé těchto finančních prostředků ochudí při inflaci 2% ročně. Využijte proto raději službu spořicí účty srovnání, vyberte si váš nový spořicí účet a začněte žít ve finanční jistotě.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.