Přidal do kategorie Řemesla a služby on Červen 17 2012, 0 komentářů

Pokud ano, připravte se na hodiny strávené u počítače. Ještě, že existuje internet. Na internetu je k nalezení spousta nabídek práce, díky kterým můžete procestovat téměř celý svět. Existují i personální agentury, které vám zadarmo vše vyřídí.

Co by vám nemělo chybět, chcete-li najít práci v zahraničí? Jako v každé zemi se klade velký důraz na životopis – přece jen se jedná o první dojem, ale ne jen životopis vám zajistí úspěch. Významnou roli hraje také motivační dopis. Tyto dokumenty zasílejte v požadovaném jazyce – vždy je lepší nechat si jak životopis, tak motivační dopis zkontrolovat (nebo přeložit od odborníků). Budete tak míst jistotu, že o svůj potencionální job nepřijdete kvůli zbytečným gramatickým nebo stylistickým chybám.

Vyberete-li si ze služeb personálních agentur a postoupíte do prvního kola výběrového řízení, nemusíte cestovat do zahraničí, to až v případě dalších kol. První výběrové řízení probíhá v lokální pobočce.

Pokud chcete ušetřit nemalé finanční prostředky a nenechávat hledání práce na agenturách práce, zkuste si najít brigádu sami na vlastní pěst. Veškeré vyřizování je sice pouze a jenom na vás, ale získáte širší nabídku zaměstnání. Jak tedy postupovat?

Pokud plynně ovládáte jazyky, pak můžete hledat přímo na zahraničních portálech práce. Jejich seznam najdete na stránkách EURES – portálu pracovní mobility.

Pracovní smlouvu si nechejte dát na papír a podepište až tehdy, bude-li vám vše srozumitelné. Také se nezapomeňte odhlásit z českého pojištění. Pojištění za vás bude odvádět nový zaměstnavatel. Po návratu však musíte doložit, že jste si zdravotní pojištění platili v zahraničí. Jestliže budete „pendlovat“ mezi státy často, pak si zažádejte o tzv. žlutý průkaz pojištěnce EU bydlícího v ČR. Ztratíte-li práci v zahraničí, můžete si i tam zažádat o podporu v nezaměstnanosti.

Častým problémem při práci v zahraničí může být i hledání ubytování. Nechte si proto poradit i od zaměstnavatele.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.