Přidal do kategorie Obchod on Červen 27 2012, 0 komentářů

Vzrůstající ceny energií. Každoroční evergreen, na který jsme si už téměř zvykli. Téměř. Komu by v peněžence nechyběly navíc utracené peníze? Máme ovšem způsob, jak se bránit? Samozřejmě! Stačí být energeticky soběstačný. Ptáte se jak, když nemáte na pozemku uhelný důl? Možným řešením je pěstování vlastního dřeva.

Pro tento účel se dobře hodí rychle rostoucí dřeviny, jako je například japonský topol. Stačí vám kousek pozemku a můžete si topivo vypěstovat sami a s minimem nákladů. Japonské topoly mají oproti jiným dřevinám mnoho výhod. Tak předně, velmi rychle rostou. To je pro výběr dřeviny na topení zásadní. Dále jsou japonské topoly vcelku nenáročné. Dobře se jim tedy daří i v tuzemských podmínkách. A za třetí, japonský topol je považován za zemědělskou plodinu nepůvodního druhu. Jeho pokácení tedy nepředchází složitá procedura schvalování, jako je tomu u jiných dřevin. Pro poražení japonského topolu vám tak stačí pouze ohlášení na odboru životního prostředí. Pokud zároveň myslíte ekologicky, budete japonským topolem nadšeni. Je totiž v mnoha ohledech ekologičtější než průmyslově vyráběná biomasa, která se musí zpracovat a rozvést. Topol vám roste na zahradě a hotovo.

Těžko byste hledali podobnou dřevinu. Zaujaly vás japonské topoly natolik, že plánujete jejich výsadbu na vašem pozemku? Tak to už jste jen krůček k energetické soběstačnosti. Prodej japonských topolů se dnes uskutečňuje dokonce přes internet. Někdo si v e-shopu koupí novou televizi. Vy si v e-shopu koupíte sazenice topolů.

Že zdražili uhlí? Vám to bude zakrátko jedno. A že zase zdražili plyn? Prosím vás, koho by to zajímalo, když na vytápění budete používat daleko ekonomičtější topivo. A že i ceny dřeva jdou nahoru? Nevadí, na zahradě vám totiž roste vlastní dřevo. S japonským topolem tak budete konečně energeticky nezávislí.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.