Přidal do kategorie Obchod on Červen 28 2012, 0 komentářů

Jedním ze současných velmi významných globálních problémů je bezesporu chudoba třetího světa a globální ekologické problémy. Na obojí má podstatnou měrou vliv druhý pól našeho světa, ten vyspělý. Nehospodárné využívání přírodních zdrojů drancuje přírodní bohatství. Zneužívání silnějšího postavení v tržním systému zas negativně dopadá na drobné rolníky. Lidé, kteří nejsou k těmto problémům lhostejní, se s tím snaží něco dělat. A tak vznikl projekt Fair Trade.

Asi nejznámější součástí projektu Fair Trade je produkce kávy. Důležitá komodita, z jejíž ceny však rolník z třetího světa vidí jen zlomek. Jinak je tomu u kávy z projetku Fair Trade. Takto vypěstovaná káva totiž přináší zisk právě rolníkovi a ne obchodníkům na burzách, jak je tomu u jiných káv. Fair Trade káva je navíc pěstována tak, aby bylo dosaženo udržitelnosti přírodních zdrojů. Je tak šetrná jak k obyvatelům třetího světa, tak i k životnímu prostředí. Fair Trade káva je díky ekologickým postupům pěstování a zpracování velmi kvalitní. Výsledkem je vynikající chuť a aroma.

Prodej kávy z projektu Fair Trade se už nezužuje pouze na malé kamenné prodejny, ale je možné si ji koupit i přes internet. To je velmi pohodlné a rychlé. Zakoupit je ovšem možné i další produkty z projektu Fair Trade. K dostání jsou tak kvalitní čaje, ořechy, kakao, koření či víno. Všechny tyto produkty jsou pěstovány s ohledem na životní prostředí a jejich producenti jsou spravedlivě odměňovaní za svou práci. Cena těchto produktů je někdy o něco vyšší, ovšem jejich kvalita je nesrovnatelná.  Právě například u kávy je však cena srovnatelná nebo dokonce nižší než u věhlasných značek. Navíc víte, že cenu vytvořili lidé, kteří se o vyprodukování, rozvoz či prodej kávy nějak zasadili.

Fair Trade káva a další produkt dávají lidem z rozvojových zemí uživit se. Fair Trade to jsou spravedlivé a rovné podmínky pro každého.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.