Přidal do kategorie Obchod on Červen 28 2012, 0 komentářů

Dopřáváte si rádi kávu? Milujete její chuť a vůni? Pak rozhodně nejste sami. Zrnková káva je totiž velice oblíbenou komoditou. Její roční produkce se tak počítá v milionech tun. Taková produkce ovšem zatěžuje naši planetu. Nechcete-li si ranní či odpolední šálek kávy odpustit, ale zároveň vám záleží na planetě, na které žijete, máme pro vás řešení. Tím řešením je Fair Trade káva.

Projekt Fair Trade se snaží propagovat udržitelnost zdrojů a zároveň poskytnout lidem z třetích zemí spravedlivé podmínky v tržním světě. Zrnková či mletá káva s logem Fair Trade ovšem není jen šetrná k životnímu prostředí a její koupí nepomůžete pouze lidem v rozvojových zemích. Ona je totiž také velmi kvalitní a chutná. Kvalita kávy je závislá na způsobu pěstování a následné úpravě, hlavně na pražení. Logo Fair Trade je v tomto případě také zárukou toho, že káva byla vypěstována bez chemických postřiků a hnojiv a že byla ručně zpracována. Výsledkem toho je jedinečná chuť i aroma takto vyprodukované kávy. Cena takové zrnkové kávy je odpovídající její kvalitě. Ve srovnání s mnoha proslulými značkami je dokonce nižší. Ochutnejte a jistě si mletou nebo zrnkovou kávu Fair Trade zamilujete.

Mletá káva potažmo zrnková káva však nejsou jediné produkty v projektu Fair Trade. Zakoupit můžete i další potraviny, jako je čaj, kakao, cukr, ale i exotická koření či sůl. Ani milovníci čokolády nepřijdou v tomto ohledu zkrátka. K dostání je dále například med, víno, olej a mnoho a mnoho dalších produktů ekologického zemědělství.

Není-li vám lhostejný osud naší planety a lidí, kteří s vámi tuto planetu obývají, je nákup Fair Trade produktů jednou z možností, jak mu prospět. Drancovaná půda a rolníci pracující ani ne za dolar na den. To asi není svět, ve kterém byste mohli s čistým svědomím žít. Každý musí začít sám u sebe, a tak proč nezačít rovnou u příštího šálku ranní kávy.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.