Přidal do kategorie Řemesla a služby on Červen 17 2012, 0 komentářů

Životopis, také CV (Curriculum Vitae), je jedna z nejdůležitějších věcí při hledání nového zaměstnání. Jedná se především o důležitý první dojem. Jak tedy zaujmout?

Pokud opravdu chcete, aby váš životopis personalisty zaujal, musí mít určitou charakteristiku. Zaměstnavatelé nejčastěji požadují strukturovaný životopis, který obsahuje základní informace přehledně chronologicky seřazené.

Všechna klíčová slova o vaší osobě, by měla být vypsána hned na začátku. Snažte se používat široké okraje a volné místo mezi odstavci – usnadňuje to tak čtení personalistům.

Největší pozornost věnujte zkušenostem z vašeho posledního nebo pro vás nejvíce obohacujícího zaměstnání. Popisované informace seřazujte vždy chronologicky a zpětně – od posledního zaměstnání k prvnímu, od nejvyššího dosaženého vzdělání k nižšímu.

Důležitou, a také velmi často opomíjenou kolonkou, jsou záliby a zájmy. Pokud vaše zájmy podporují váš profesní cíl a ukazují váš intelekt, nebojte se je rozvést.

Čeho se naopak vyvarovat?
Nevíte si rady s napsáním životopisu? Pomoci vám může životopis vzor. Ten je volně ke stažení na internetu. Vyvarujte se především pravopisných chyb a nesrozumitelných větným spojením. Nemusíte uvádět veškeré detailní a choulostivé informace (jako například důvod odchodu z předchozího zaměstnání apod.). Někdy je životopis vyžadován v cizím jazyce.

V každém případě je dobré, aby váš životopis viděl před odesíláním zaměstnavatelům i někdo jiný. Nezapomeňte na všechny detaily, které by měl životopis obsahovat. Budete tak mít jistotu, že jste pro získání nového místa udělali maximum.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.