Přidal do kategorie Děti on Duben 7 2014, 0 komentářů

V dětství by si děti měly především hrát. V tomto období se totiž hrou nejen baví, ale také učí různým dovednostem. Různé hry nebo hlavolamy trénují hlavu, či dokonce jemnou motoriku. Na houpačkách, skluzavkách, prolézačkách a hřištích obecně se zase rozvíjí jejich pohybové dovednosti. Nic z toho nesmíme u našich dětí zanedbat. Co dnešním dětem však chybí nejvýrazněji, je právě pohyb. Následující článek tedy věnujeme fyzickému rozvoji dítěte.

Dokonce i obyčejná skluzavka dovede rozhýbat pecivála

Obrazovky dnešní děti lákají na každém kroku. Sedí u nich doma, ale často jsou jim vystaveni i ve školách a školkách kde si jimi vypomáhají učitelé a vychovatelé. Odpoutat dítě od počítače je pak celkem náročné. Chce to mít v rukách nějaké ty trumfy. Pokud máte zahradu, můžete svému dítku bez problému vybudovat malé hřiště. Jen málokteré dítě skluzavce na dvorku odolá. Podobně na něj pak budou působit například i houpačky nebo prolézačky. Nejenže si pak takové dítě užije hromadu zábavy, ale jak už víte ze začátku tohoto článku, bude se navíc pohybově rozvíjet. Jestliže se stane pohyb součástí života dítěte v raném věku, bude se mu s větší pravděpodobností věnovat i v pozdějším věku.

Apelujte na svou obec, město či městskou část

Hřiště však není pouhým místem, kde si děti výhradně hrají nebo se pohybově rozvíjejí, Jde také o jedno z prvních míst, na kterém děti navazují své první sociální kontakty. Pokud je však dětské hřiště v blízkosti vašeho bydliště v dezolátním stavu nebo v jeho blízkosti žádné není, je o tyto důležité aktivity dítě ochuzeno. Pak je hlavně věcí rodičů, aby přesvědčili své zastupitele, že je zrovna rekonstrukce či rozšíření dětského hřiště ten nejlepší projekt, do kterého by měly jít veřejné peníze. Právě děti jsou totiž budoucností celé naší společnosti, přičemž stavba hřiště je tím nejmenším, a při tom také nejzákladnějším, co lze v tomto ohledu realizovat.

Slova: , , , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.