Přidal do kategorie Děti on Květen 7 2014, 0 komentářů

Dětství je stadium života, ve kterém je hra tím hlavním, co člověka připravuje na jeho budoucí život. Zásadní je, aby si rodiče tuto skutečnost dostatečně uvědomovali, a umožnili tak svému dítě dostatečný fyzický i psychický rozvoj, který by jejich potomkům v pozdějším věku velice chyběl. Nejen, že si budou se svým potomkem společně hrát, měli by mu zajistit i hračky, které jeho rozvoj posunou kupředu. Další řádky vám řeknou, jak konkrétně mohou vývoj jedince ovlivnit stavebnice.

Stavebnice jako skvělý pomocník při rozvoji jemné motoriky

Když se zpětně podíváte na období svého dětství, asi si vzpomenete, že i vy jste si jako malí se stavebnicí hráli. Stavebnice jsou typickou ukázkou hračky, která je už po mnoho generací stálicí dětských pokojíčků. Stavebnice samozřejmě nejsou stále stejné, ale neustále se vyvíjejí. Za všechno jmenujme, jakým způsobem zasáhla do života spousty generací dětí stavebnice Lego. Už po generace se totiž ví, že se stavebnicí není jenom neskutečná legrace, ale že je to i výborná pomůcka k rozvíjení schopností dítěte. Jedná se totiž o nejlepší způsob, jak rozvíjet jemnou motoriku. Pokud dítě příliš dobře nezvládá takové úkony, jako je kupříkladu zavázání tkaniček, je mnohem spolehlivější, než neustále bojovat se zavazováním a rozvazováním, nechat dítě hrát si se stavebnicí, která mu pomůže jemnou motoriku nenásilně procvičit a zavazování a rozvazování tkaniček se už nebude jevit jako problém.

Stavebnice dětem pomáhá pochopit práci podle daného pracovního postupu

Práce podle schématu, to je činnost, kterou je zapotřebí ovládat v každé fázi lidského života. Může jít o zadání konkrétního pracovního úkolu, ale také o potřeby čistě osobní či rodinné. Jen si vzpomeňte, kdy jste museli složit nábytek z jednotlivých částí nebo zapojit podle návodu elektronické zařízení. Návodu, který velice připomínal ten, který bývá součástí dětských stavebnic.

Pokud byste rádi své ratolesti pořídili pěkné hračky nebo dětské oblečení, neváhejte se podívat na nabídku e-shopu Bejby.net.

Slova: , , , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.