Přidal do kategorie Dům a zahrada on Říjen 26 2015, 0 komentářů

Ekologickou budoucnost v ohřívání vody a vytápění znamenají podle odborníků úsporná tepelná čerpadla, díky tomu jsou ekologicky šetrná tepelná čerpadla favority mezi běžnými zdroji tepla. Princip tepelných čerpadel se využívá jako základ zařízení, jako jsou chladničky, mrazničky, klimatizace a mnohé druhy vytápění. Finančně výhodná tepelná čerpadla použijí zhruba 70 procent energie z okolního prostředí, které má značné množství tepla.

Ekologicky výhodná tepelná čerpadla principiálně pracují na využitkování ochlazující hmoty s nízkým bodem varu.  Při kontaktu s okolním prostředím dochází k vypařování chladiva, kompresor poté chladicí médium v plynném skupenství stlačí, a tak je navýšena požadovaná teplota pro vytápění, anebo pro ohřev vody. V kondenzátoru je teplo předáno topnému médiu, díky tomu se znova zchladí, dochází ke zkapalnění. Vrací se do kompresoru a celý cyklus se opakuje.

K přírodě šetrné, úsporné tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje na základech převedení tepla do topné kapaliny přes hydrobox, kde je vestavěný malý elektrokotel. V případě malých teplot venku tento elektrokotel napomáhá tepelnému čerpadlu dosáhnout na požadované teploty. I při venkovních teplotách minus patnáct stupňů Celsia jsou tepelná čerpadla vzduch voda schopny pracovat. Uvedená čerpadla se pyšní malými pořizovacími náklady a snadnou instalací. Kupte si ekologické kondenzační plynové kotle a úsporná tepelná čerpadla vzduch voda.

Specialisté ze společnosti IQ energy jsou schopni všem zájemcům poradit, jak obdržet státní podporu na snížení energetické náročnosti budov, a to neplacenými poradami pro veřejnost, ale i pro živnostníky a veřejnou správu. Program Zelená úsporám bude do roku 2020 podepřen desítkami miliard korun na zateplení domů, na stavby pasivních domů, změny kotlů a ostatní projekty k uspoření energie. Proto se doporučuje využít porad specialistů, neboť proměny starých kotlů za ekologické jsou skutečnou hudbou budoucnosti.

Slova: , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.