Přidal do kategorie Zábava on Září 14 2011, 0 komentářů

Jaké by to bylo strávit letošní Silvestr na horách? Představte si Alpy pokryté závějemi sněhu, sjezdovky nadosah od příjemného ubytování a spoustu přátel, kteří milují lyžování stejně jako vy. Tak takhle nějak vypadá správný Silvestr na horách. Jediným problémem je, že takto chce strávit Nový rok spousty vášnivých lyžařů a snowboardistů a ubytování tak bývá často rezervované dlouho dopředu. Pokud si tedy opravdu chcete užít nezapomenutelný Silvestr na horách, rezervujte si ubytování co možná nejdříve. Nebojte se rezervovat si bydlení i s půlročním nebo ročním předstihem. Nebudete litovat.

Silvestr v Rakousku

Asi nejvyhledávanější destinací pro Nový rok na horách je právě Rakousko. „Důvodů je hned několik. Strávit Silvestr v Rakousku znamená pouze pár hodin cesty autem do střediska. Rakušané také občas nabízejí v tomto období zkrácené pobyty na pět nebo tři noci. Vzhledem k popularitě Silvestra v Rakousku je to vítaná, i když poměrně obtížně sehnatelná možnost“, vysvětlil Karel Kemeník z cestovní kanceláře PUXtravel. Bydlí se nejčastěji v pronajatém domě či velkém apartmánu, kde se svými přáteli najdete dostatek pohodlí a soukromí. Na svahy ale ve většině případů budete muset nějaký ten kilometr dojet autem nebo skibusem. Nicméně Silvestr v Rakousku je časově i finančně asi nejschůdnější varianta v Alpách.

Silvestr v Itálii

Silvestr v Itálii je do jisté míry podobný Rakousku, až na pár drobných rozdílů. Doprava do Itálie trvá řádově o několik hodin déle, než do Rakouska, ale italské dálnice jsou vesměs velice kvalitní. Nehrozí vám tedy žádný D1 syndrom. Silvestr v Itálii nemusí nutně znamenat bydlení v soukromém domku kilometry od svahů. K dispozici je také množství větších rezidencí přímo v centrech středisek. Se zkráceným termínem v na Silvestra v Itálii příliš nepočítejte. V drtivé většině případů jsou naordinovány striktně týdenní pobyty, ale výjimky se jistě najdou. Třeba středisko Presolana nabízí velice flexibilní nabídku termínů i přes Silvestra. Itálie se tak pohybuje někde mezi Francií a Rakouskem.

Silvestr ve Francii

Strávit Silvestr ve Francii, to je pro českého lyžaře ze všech tří destinací asi největší exotika. Cesta autem do Francie vezme i 16 hodin a autobusem klidně o 6 hodin více. Ale! Výměnou za to vám Silvestr ve Francii nadělí veliké lyžařské areály kompletně propojené lanovkami a hlavně také ubytování v těsné blízkosti svahů bez dojíždění. Bydlet budete nejčastěji v apartmánových rezidencích a je proto dobré počítat s tím, že oslavy mohou být ve Francii poměrně bujaré. „Pokud toužíte po větším klidu, soukromí a komfortu, využijte nabídky luxusnějších rezidencí nebo hotelů, což ale bude něco stát“, upozornil Kameník. Sehnat zkrácený termín na Silvestr ve Francii je téměř nemožné už jen proto, že se sem takovou dálku nikomu nechce trmácet kvůli třem dnům. Kdo ale jednou ve Francii na Silvestra byl, ví, proč se sem pravidelně vrací.

Slova:

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku. TrackBack URL

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.