Přidal do kategorie Finance on Květen 6 2014, 0 komentářů

Máte v plánu užít si dovolenou v zahraničí a zbývá vám doladit poslední detaily. Už máte zaplacené letenky, sjednaný pokoj v hotelu a sbalené kufry, ale nestačili jste ještě vyměnit peníze? Nenechávejte tento klíčový úkon až na samotné cílové destinaci. Najděte si směnárnu s nejlepším kurzem přímo v místě vašeho bydliště.

Nebezpečná výměna peněz v zahraničí

Pokud si nevyměníte peníze ještě před vaší dovolenou, můžete se následně dostat do nepříjemných a složitých situací. Přihodí se vám pak třeba to, že budete muset disponovat hotovostí ještě předtím, než dorazíte do vhodné směnárny. V případě odlehlejších koutů světa se pak navíc může přihodit, že směnárnu ani nenajdete. A to zejména pokud nebudete chtít měnit hotovost v předražených směnárnách v centru. Z kterékoli části Prahy je směnárna Praha 1 blízko. Stejně tak se vám může třeba stát, že vás mimo Českou republiky ošidí. Snaha získat peníze zpět bude pak výrazně ztížena skrze jazykovou bariéru, která se zjeví při vašem jednání s vychytralým směnárníkem. To se vám v tuzemsku stane jen velmi těžko, zvláště svěříte-li své finance spolehlivé firmě, jako je třeba společnost Auraaktiv – směnárna Praha.

Měňte výhodně

Ne každá směnárna má zrovna výhodné kurzy. Kurzy cizích měn jsou sice pravidelně stanovovány Českou centrální bankou, to však není podmínkou, že by se cizí měny podle těchto kurzů směňovaly. Směnárenské společnosti totiž chtějí zisk, jinak by brzy skončili. Záleží tedy na konkrétní směnárně, její cenové politice i nákladech, které jsou nutné k jejímu fungování. Je tak jasné, že se mohou kurzy u jednotlivých směnáren výrazně lišit. Ovšem proč zaplatit více, než by bylo účelné? Vždy tedy raději svěřte své finance směnárně, která má nelepší kurzy ve městě. Budete-li totiž rozměňovat vyšší množství finančních prostředků, rozdíl mezi kurzy tak výrazně pocítíte.

Slova: , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.