Přidal do kategorie Finance on Leden 2 2015, 0 komentářů

V dnešní době již začínají exekutoři mimo jiné přecházet k možnosti uvalení exekučního příkazu na povinnosti a práva člena bytového družstva. Není to sice vůbec nic jednoduchého jako třeba zabavit vlastnický podíl na nemovitosti díky veřejné evidenci nemovitostí, ale lze tak přesto učinit. Družstevní podíly nejsou centrálně evidovány, nicméné exekutorům stačí pouze nahlédnout do katastru nemovitostí a zjistit kdo je vlastníkem budovy, ve které dlužník trvale bydlí. Jedná-li se o družstvo, pak je osud dlužníka jasný. Exekuce právě na družstevní podíl je pak tedy neodvratná.

Dnes je řešeno několik případů, které vyhovují výše zmíněnému popisu. Jak v této situace postupovat? Je to jednoduché: neodkládat problém, své dluhy uznat a začít řešit exekuci co nejdříve.

Poměrně zásadním negativem tohoto druhu exekuce totiž je, že dle ustanovení § 610 zákona o obchodních korporacích a družstvech dochází nabytím právní moci exekučního příkazu k postižení členských práv a povinností k zániku členství v družstvu. Bývalému členu družstva je pak vyplacen pouze vypořádací podíl, a to navíc na konto exekutora.

Dlužníkovi pak nezbývá nic jiného, než exekuci včetně příslušenství urychleně uhradit, čímž dojde k zastavení výkonu rozhodnutí (ukončení exekuce). Po nabytí právní moci pak dojde k obnovení členství v družstvu. V rámci naší dlouholeté praxe se problematikou exekucí a dluhů intenzivně zabýváme. Zdarma zpracujeme analýzu situace, podíváme se na stav dluhů, zaměříme se rovněž na právní poradenství, ale i zajistíme klientovi finanční prostředky na úhradu exekuce či ostatních závazků. Velká spousta lidí má problém uznat své dluhy, odsunují problémy do ústraní a pak jsou velice překvapeni celkovou výší nákladů.

Slova: ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.