Přidal do kategorie Finance,Řemesla a služby on Leden 21 2015, 1 komentář

Pokaždé nám vláda slibuje, že o něco zjednoduší daňový systém, ovšem výsledkem stejně jen většinou bývá další znepřehlednění a nárůst zcela zbytečné demokracie pro podnikatele. Někdo by možná mohl tvrdit, že daně nejsou snadné snad nikde. Protiargumentem nám ale může být mezinárodní srovnání, ve kterém česká daňová soustava totálně propadá. Podnikatelské subjekty se tak musí daněmi zabývat podstatně větší měrou než jejich zahraniční partneři. Jak se této problematice úplně neztratit, prozradíme v následujícím článku.

Pro radu si zajděte do účetní poradny

Nevíte-li si rady s nějakou konkrétní otázkou, není nic jednoduššího, než zajít za zkušenějšími. Na internetu je k dispozici nejedna účetní poradna, kde najdete ty nejčastější otázky a odpovědi právě z oblasti účetnictví a daňové problematiky. Mnohdy je možné zdarma položit i vlastní otázku, kdy odpovídají jen fundovaní daňový poradci. S touto pomocí tak třeba zvládnete účetnictví vaší firmy úplně sami.

S účetnictvím se obraťte na odborníky

Ne každý podnikatel chce však řešit účetnictví na vlastní pěst a raději by se spíše věnoval předmětu svého podnikání. Je-li to i váš případ, je nejsnadnější svěřit vedení účetnictví do rukou daňovému poradci neboli účetní. Na daňové poradenství Praha se specializuje například společnost Profi účto-daně s.r.o., která podnikatelům nabízí komplexní služby.

Se zaměstnanci se účetnictví trochu komplikuje

Má-li vaše firma nějaké zaměstnance, pak jistě víte, že s tím souvisí rozsáhlá mzdová agenda. Vedení mzdového účetnictví je občas skoro nadlidským úkolem a ve větších firmách se jím zabývá třeba i několik zaměstnanců. Menší firmy, kterým by se zaměstnání vlastní účetní nevyplatilo, však často využívají mzdové služby od daňových poradců. Tento mzdový servis v sobě zahrnuje vše od zpracování mezd až po dodání výplatních listin zaměstnanců.

Slova: , , , , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

1 Komentář

  • By registracePR on 22 Listopad 2015 at 5:31 pm

    Společnost AZA účetnictví s.r.o. nabízí podnikatelům v Praze a okolí vedení účetnictví Praha 9 a daňové poradenství. S koncem roku se pomalu blíží povinnost podání přiznání k dani z příjmu fyzických či právnických osob, k silniční dani nebo k dani z nemovitosti. S jejich pomocí se nebudete muset bát kontrol z finančního úřadu.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.