Přidal do kategorie Finance on Duben 28 2015, 0 komentářů

Factoring je smluvně sjednané průběžné odkupování pohledávek, obyčejně se splatností do 180 dní, firmou věnující se  faktoringu . Dodavatelé zboží nebo služeb na tento podnik postupují pohledávky vzniklé při prodeji na fakturu. Tato faktoringová společnost je rázem věřitelem a přebírá od dodavatele rizika a běžně vám vyplatí část hodnoty takto postoupených pohledávek.

Jaké výhody vám factoring přinese?

S factoringem je jednání s odběrateli o něco pružnější, neboť jim nabídnete vyžadovanou dobu splatnosti, až 270 dnů, a rovněž tím získáte konkurenční výhody. Sami si pak rovněž můžete vybrat dobu upomínání pohledávek po splatnosti, popřípadě si lze sjednat pojištění rizika odběratelů. Překvapit vás pak rovněž nemohou sezonní výkyvy v příjmech a výdajích.

K čemu slouží regresní factoring?

Regresní factoring představuje zálohové financování krátkodobých pohledávek před splatností firmou zabývající se právě factoringem. Splatnost faktur pak mohou představovat 2 týdny až 180 dnů. Financování je poskytováno od doby, než je faktorovi krátkodobá pohledávka uhrazena odběratelem, a to nejpozději do konce tzv. regresní lhůty. Regresní factoring se pak využívá zejména pro svou nízkou cenu srovnatelnou s bankovním úvěrem.

Kreditní riziko

Při bezregresním  faktoringu  faktoringová společnost převezme riziko za postoupené pohledávky, toto kreditní riziko se pak převádí na určitou specializovanou pojišťovnu, a právě kvůli tomu se mu také říká factoring s pojištěním. Za pomoci bezregresního  faktoringu  lze financovat lhůty splatnosti u vašich odběratelů, kde by případné neuhrazení pohledávky ohrozilo dodavatele. Bezregresní factoring se hojně využívá i při dodávkách neověřeným odběratelům, či za hranice země.

Slova: , , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.