Přidal do kategorie Finance on Duben 27 2015, 0 komentářů

Ačkoliv byla letošní pomalu končící zima poměrně mírná, a domácnosti v tuzemsku tak za plyn zaplatí o něco méně, avšak následující topná sezóna může být o to horší. Již nyní na jaře se tak vyplatí uvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak společně ukázat, co vlastně změna dodavatele plynu obnáší, kolik korun lze ušetřit a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn je stejně kvalitní jako ten drahý

Plyn, který k vám přiteče trubkami, na tom bude s kvalitou stejně, ať vám jej bude dodávat prakticky kdokoliv. Pořád poběží o stejnou komoditu, kterou k vám dovede tak zvaný distributor. Jak to, že určití dodavatelé plynu poskytují levný plyn a jiní právě naopak? Důvodů je několik. Třeba jde o schopnost dodavatelů plynu nakoupit jej levně na komoditních burzách. Do výsledné ceny za plyn se pak promítne rovněž celková efektivita dodavatelské firmy. V některých se totiž stále topí v haldách papírů a jinde přitom mají všechno elektronické. Odlišné jsou pak také různé cenové politiky jednotlivých dodavatelů. Někteří například sníží cenu velkému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny nastaveny o něco rovnoměrněji, z čehož těží především domácnosti, které povětšinou tahají za ten nejkratší konec provazu.

Spočítejte si, kolik korun ušetříte

Beze sporu není moc chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku či televizi. Každé takové změně dodavatele zemního plynu by pak měl předcházet výpočet, který dokáže napovědět, zda se vám změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je zde pro vás připravena tak zvaná kalkulačka plynu, která rychle a snadno vše vypočte za vás. A kolik tedy můžete změnou dodavatele ušetřit? Úspory se velice různí podle toho, jestli zemní plyn užíváte jen k vaření nebo jím třeba také topíte, ale často představují úspory až tisíce ročně.

Slova: , ,

Odkazujte prosím na tento článek, tím ho podpoříte:
Email a IM
Webstránky
Fóra

0 Komentářů

Zatím nemáte žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku.

Napsat komentář

 

ZDROJ.cz - katalog odkazů

 

Tento reklamní blog podporuje 1 článek, Kompletně.cz a CZIN.eu. Dále katalog Katalog Maq.cz a také je pr web registrovaný do megaKatalog.cz.